توچال، بزرگترین مجتمع تفریحی ورزشی شهر تهران، از منظر تبلیغات و اطلاع رسانی،موقعیتی است با ویژگی هایی منحصربفرد که فضای رسانه ای آن را از سایر رسانه های محیطی شهر تهران متمایز می کند. چند ویژگی بارز این مجموعه از حیث امتیازات رسانه ای، عبارت است از:

  • مجموعه ای است تفریحی-ورزشی برای عموم مردم شهر تهران. بدین معنا که شهروندانی از تمام اقشار و سطوح مختلف اقتصادی، در ایم مکان حضور دارند و این مجموعه مختص افرادی از طبقه خاص از افراد نیست.
  • توچال، یک مقصد گردشگری است. به این معنا، هر ساله پذیرای تعداد انبوهی از مخاطبین از سرار کشور است برای گذران اوقات فراغت در این مجموعه حضور می یابند.
  • پذیرای حجم بسیار زیادی از مشتریان وفادار و تکراری است. به این ترتیب، علاقه مندان به کوهنوردی را می توان هر هفته یا هر ماه در این مجموعه مشاهده کرد. در نتیجه می توان برای این قشر، تبلیغاتی سریالی را طراحی و پیاده سازی کرد.
  • مخاطبین از ترکیب متنوع جمعیتی و سنی هستند. به این ترتیب، میتوان مکان را نقطه هدفی برای رساندن پیام های تبلیغاتی و اطلاع رسانی برای همه افراد یک خانواده در نظر گرفت.
  • نهایتاً، از رسانه های متنوعی برخوردار است. امتیازی منحصر بفرد که می توان به وسیله آن، مخاطب را از جهات گوناگون اقناع نمود. انواع بیلبورد ها و رسانه های تبلیغاتی محیطی، توزیع تراکت و دفترچه تبلیغاتی، برگزاری رویدادهای تبلیغاتی-فرهنگی، تبلیغات صوتی، سمپلینگ و نمایش محصول، همه و همه ویژگی منحصربفرد منطقه توچال از حیث اجرای کمپین یکپارچه است.