تولید و پخش تیزرهای تلویزیونی و رادیویی

تولید

Production

روز اول جولای ۱۹۴۱ روز مهمی در صنعت تبلیغات محسوب می‌شود. در این روز نخستین تبلیغ رسمی تلویزیونی از طریق شبکه NBC و قبل از بازی بیس بال بین تیم‌های «بروکلین داجرز» و «فیلادلفیا فیلیس» پخش شد. این تبلیغ مربوط به برند ساعت «بولوا» بود که از طریق این شبکه پخش شد و تحولی عظیم در صنعت تبلیغات پدید آورد. از آن زمان ساخت و پخش تیزرها و تبلیغات تلویزیونی بخش جدا نشدنی بسیاری از کمپین‌های تبلیغاتی محسوب می‌شود.
امروز تیزر یا تبلیغات تلویزیونی و رادیویی به ویدیوها یا سناریوهای صوتی کوتاهی گفته می‌شود که توسط شرکت‌ها ساخته می‌شود تا پیام خاص یک محصول و یا خدمتی را به مخاطبان انتقال دهد. هدف از پخش این برنامه تلویزیونی و رادیویی، عموما ترغیب افراد به خرید محصول یا استفاده از خدمتی خاص است. هر چند در شروع کار این شیوه تبلیغ به ‌صورت ابتدایی به کار گرفته می‌شد اما امروزه ساخت یک تیزر از ظرافت ‌ها و پیچیدگی‌های زیادی برخوردار است. به ‌همین خاطر امروزه شرکت‌های زیادی به ‌صورت تخصصی ساخت تیزرهای تبلیغاتی به سفارش مشتریان را انجام می‌دهند و ساخت این تیزرها یک فعالیت حرفه‌ای بسیار جدی تلقی می‌شود.

نمونه کار تیزر

TVC Portfolio

رویکرد ساینا در ساخت تیزر ایجاد یک فضای صمیمی و انسانی با حسی خوشایند است تا با توجه به کشش ایجاد شده توسط جادوی ‌صدا‌ و ‌تصویر‌، پیام اصلی خود را به مخاطب ارائه کند. در تمامی آثار خلق شده در فضای رادیو و تلویزیون، ما با تصاویر جذاب، سرشار از رنگ‌های زیبا و چشم‌نواز، صحنه‌های بدیع، موسیقی جذاب به همراه سناریو‌های هوشمندانه سعی کرده‌ایم مخاطب را پای گیرنده تلویزیونی و رادیویی‌اش میخکوب کرده تا در لحظه از پیش تعیین شده و زمان مناسب پیام تبلیغاتی را به وی عرضه کنیم. شرکت ساینا به پشتوانه سابقه طولانی در ساخت تیزرهای تلویزیونی و رادیویی و با در اختیار داشتن یک تیم بسیار قدرتمند در طراحی و ساخت این تیزرها در این زمینه از شرکت‌های پیشرو محسوب می‌شود. روال کار در شرکت ساینا برای طراحی و ساخت این تیزرها به شرح زیر است:

 

تولید و پخش آگهی رادیویی و تلویزیونی

 

پخش

Broadcast

بعد از تولید هر تیزر رادیو یا تلویزیونی این تیزر برای پخش به صدا و سیما ارائه می‌شود. شورای بازبینی اگهی‌ها بعد از دیدن تیزر ارائه شده کد خاصی را به آن اختصاص می‌دهد. در این مرحله با توجه به بودجه‌ای که از قبل مشتری برای پخش آگهی در نظر گرفته است جدول زمانی ساعت و تعداد پخش آگهی تدوین شده و فایل اصلی برای پخش به صدا و سیما ارائه می‌شود.

 

سطج بندی پخش تلویزیونی