امروزه با گسترش وب و شبکه‌های مجازی امکان بسیار مناسبی برای تبلیغات و فروش خدمات و محصولات فراهم شده است. گسترش شبکه‌های پخش ویدیوهای مجازی و همین طور انواع شیوه‌های تبلیغاتی تحت‌ وب باعث تغییر جدی در فضای تبلیغات شده است. پیش‌بینی می‌شود که این فضا همچنان رو به گسترش باشد و خدمات تبلیغات در این حوزه یکی از مهمترین حوزه‌های تبلیغات در چند دهه آینده را شکل دهد. افزایش روزافزون تعداد مخاطبان در سیستم‌های ارتباطی مجازی و تحت وب، دلیل این مسئله به شمار می‌آید. همین طور انواع سیستم‌های تبلیغاتی BTL نظیر پیامک و غیره که بر دیتا مبتنی بوده و قابل اندازه گیری است زمینه مناسب دیگری برای تبلیغات خواهد بود.

تبلیغات در حوزه وب

تبلیغات در حوزه وب

ضریب نفوذ اینترنت در کشورما هر روز بیشتر از روز قبل بوده و در حال حاضر با گسترش اینترنت نسل سوم و چهارم روی گوشی‌های هوشمند به ۸۲ درصد رسیده است. این گسترش و استفاده هر روزه از شبکه‌های مجازی مبتنی بر تلفن‌های هوشمند و همین طور شبکه‌های تصویری موازی با تلویزیون زمینه بکری برای تبلیغ خدمات و کالاهای مختلف ایجاده نموده است. با این همه باید توجه داشت که تبلیغات در حوزه وب و شبکه‌های مجازی بسیار متفاوت از شیوه‌های تبلیغاتی مرسوم است. در این شیوه از تبلیغات برخلاف شیوه‌های رایج فرصت بسیار کمی برای جلب توجه مخاطب وجود دارد و مدیریت این تبلیغات باید به گونه‌ای باشد که در کوتاه ترین زمان ممکن نظر مخاطبان را به خود جلب کرده و او را به سوی محصول یا خدمت مورد نظر سوق دهد. بنابراین طراحی تبلیغات در این حوزه نیاز به تیمی از متخصصین دارد که با آگاهی از این مسئله دست به طراحی انواع محصولات تبلیغاتی مبتنی بر وب بزنند. دو شیوه رایج در این سیستم تبلیغاتی تبلیغات لینکی و تبلیغات بنری است. به کارگیری این شیوه‌ها در صورتی ضرورت دارد که شما بخش مهمی از کسب و کارتان را مبتنی بر فضای وب بنا کرده باشید.

 
تبلیغات لینکی

در تبلیغات لینکی هدف بالاتر بودن لینک وب سایت شما در جستجوی‌های موتور‌های جستجو از جمله گوگل است.. در این خدمت سایت شما با کلمات مرتبط خاصی در صفحات سایت هایی که پیج رنک بالایی در گوگل دارند لینک می‌شوند و این موضوع باعث افزایش امتیاز سایت شما در موتور جستجوی گوگل شده و نهایتا باعث ورود بازدیدکننده های بیشتری از طریق گوگل به سایت شما خواهد شد.

بنر تبلیغاتی

اما روش دیگر در این شیوه از تبلیغات استفاده از بنر‌های تبلیغاتی برای هدایت مخاطبان سایت‌های پر بازدید به وب سایت شرکت شما و خدمات و محصولاتی است که ارائه می‌دهید. طراحی بنر و جذب مشتری در این سیستم باید به گونه‌ای باشد که در کوتاه ترین زمان ممکن نظر بیننده را به خود جلب کرده و او را به بازدید از وب سایت شما ترغیب کند. استفاده از این شیوه در وب‌سایت‌هایی که با خدمت و یا محصول شما همخوانی دارند باعث کارآمدتر شدن آن محصول خواهد شد. یک بررسی جدید نشان می‌دهند تبلیغات بنری به تدریج دارای کارآمدی بیشتری از تبلیغات رسانه‌ای خواهد شد.

تبلیغات ویدیویی

یک روش دیگر تبلیغات در این حوزه استفاده از تیزر‌های کوتاه در ابتدای ویدئو‌های پر بازدید فضای مجازی است. در این شیوه هم با توجه به فرصت بسیار کوتاه برای جلب مخاطبان باید رویکرد‌های متفاوتی در ساخت تیزر‌های مخصوص فضای مجازی در نظر گرفته شود. در این صورت بیننده به دیدن تبلیغات شما ترغیب شده و شانس این‌که در زمره مصرف کننده محصولات و یا خدمت شما در بیاید بالا خواهد رفت.

 

ساینا با آگاهی کامل از ضرورت‌های تبلیغات در فضای مجازی و مبتنی بر وب، تیمی قوی از متخصصان در این حوزه را به کار گرفته است تا با طراحی هوشمند و آگاهانه تبلیغات مبتنی بر وب، به رونق کسب و کار شما کمک کند.